Prominent & Leading Manufacturer from Nashik, we offer 6ft rcc readymade compound wall, 5ft rcc readymade compound wall, 8ft rcc readymade compound wall, 7ft rcc readymade compound wall, 5.5ft rcc readymade compound wall and 10ft rcc readymade compound wall.
₹ 86 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 6 ft |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Wall Type | Precast |
| Built Type | Panel & Column |
| Concrete Grade | M30 |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Security |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 5 ft |
| Panel Thickness | 40 mm |
| Wall Type | Precast |
| Built Type | Panel & Column |
| Concrete Grade | M20 |
| Design | Brick Finish |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
₹ 83 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 8 ft |
| Panel Thickness | 75 mm |
| Wall Type | Precast |
| Built Type | Panel & Column |
| Concrete Grade | M25 |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 7 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Wall Type | Precast |
| Built Type | Panel & Column |
| Concrete Grade | M20 |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 81 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 5.5ft |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Built Type | Panel Build |
| Concrete Grade | M25 |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 10 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Wall Type | Precast |
| Built Type | Panel & Column |
| Concrete Grade | M25 |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Hiren Patel (CEO)
Silicon Precast
S No 17/A/2, Mumbai Nashik Highway, Vilholi, Rajur Bahula
Nashik - 422010, Maharashtra, India