Manufacturer of a wide range of products which include 6ft precast compound wall, 5 ft precast compound walls, 7ft precast compound wall, 10ft precast compound wall, 9ft precast compound wall and 5ft precast compound wall.
₹ 76 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 6 ft |
| Panel Thickness | 50mm |
| Built Type | Panel Build |
| Surface Finish | Plain |
| Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 4 ft |
| Panel Thickness | 40 mm |
| Material | RCC |
| Surface Finish | Plain |
| Wall Type | Precast Compund Wall |
| Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Features:
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 7 ft |
| Panel Thickness | 55mm |
| Surface Finish | Plain |
| Built Type | Panel Build |
| Color | Grey |
| Application | Industrial |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 81 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 10 ft |
| Height | 6 Feet |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Built Type | Panel Build |
| Color | Grey |
| Application | Farmland / Agricultural |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 83 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 9 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Surface Finish | Plain |
| Built Type | Panel Build |
| Height | 6 Feet |
| Application | Industrial |
| Color | White |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
We, Silicon Precast Has Come With Concept Of Affordable Construction Of RCC Pre-Cast Technique Guaranteed Consumer In India Safer, Cheaper Reusable RCC COMPOUND WALL.
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 5 ft |
| Panel Thickness | 40 mm |
| Material | RCC |
| Built Type | Modular |
| Surface Finish | Plain |
| Color | Grey |
| Application | Residential |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 86 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 8 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Surface Finish | Plain |
| Built Type | Modular Build |
| Color | Grey |
| Application | Residential |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Features:
Hiren Patel (CEO)
Silicon Precast
S No 17/A/2, Mumbai Nashik Highway, Vilholi, Rajur Bahula
Nashik - 422010, Maharashtra, India