Offering you a complete choice of products which include 8ft cement compound wall, 7ft cement compound wall and 7.5ft cement compound wall.
₹ 84 / sq ft Get Latest Price
| Material | Cement |
| Height | 8 Feet |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 50 mm |
| Built Type | Prefab Build |
| Color | Grey |
| Brand | Silicon Precast |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Wall Type | Precast |
| Wall Height | 5 Feet TO 10 Feet |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Application | Boundary Wall |
| Column Size | 6x6 inch |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
We, Silicon Precast Has Come With Concept Of Affordable Construction Of RCC Pre-Cast Technique Guaranteed Consumer In India Safer, Cheaper Reusable RCC COMPOUND WALL.
₹ 82 / sq ft Get Latest Price
| Wall Height | 5 Feet To 10 Feet |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Column Size | 6x6 inch |
| Wall Type | Prestressed |
| Application | Boundary Wall |
We, Silicon Precast Has Come With Concept Of Affordable Construction Of RCC Pre-Cast Technique Guaranteed Consumer In India Safer, Cheaper Reusable RCC COMPOUND WALL.
Hiren Patel (CEO)
Silicon Precast
S No 17/A/2, Mumbai Nashik Highway, Vilholi, Rajur Bahula
Nashik - 422010, Maharashtra, India